שפת גוף בראיון עבודה

לא בטוח מה משדרת שפת הגוף שלך? תבדוק אם אינך נוהג לעשות את מה שברשימת 10 הטעויות החמורות ביותר של שפת הגוף שעלולה להיות לך בראיון.

לחיצת יד מלחיצה

חוקרים מצאו כי לחיצת יד איתנה עושה רושם ראשוני טוב, אבל גם בזה, תרגיע, לא צריך להגזים. לחיצת יד חזקה מדי היתה הגורם לפסילת מועמד בקרב 9% מהמראיינים על פי הסקר של CareerBuilder. כאשר אתה לוחץ ידיים עם המראיין שלך בפעםה ראשונה, האחיזה שלך צריכה להיות תקיפה, אבל לא אלימה ומסתערת. מלבד האפשרות שתגרום לו כאב רציני, לחיצת יד מפוקקת עצמות עלולה לגרום למראיין שלך לחשוב שאתה אגרסיבי מדי, או סתם נודניק שקשה לעבוד איתו.

שימוש בתנועות ידיים מוגזמות

חוסר תנועתיות מוחלט משדר קיפאון ולחץ, אבל עם זאת 13% מהמגייסים אמרו ששימוש בתנועותידיים מוגזמות תוך כדי דיבור היה הגורם לפסילת מועמד זה או אחר. בעוד שדיבור המלווה בתנועות ידיים במינון מאוזן משדרות אנרגיה וסימפטיות, הפרזה בתנועות ידיים מוגזמות עלולה להרתיע ולגרום לך להיראות חסר שליטה. המפתח בראיון, הוא האיזון הנכון בין

לחיצת יד רפויה

לחיצת יד של דג מת היא אפילו גרועה יותר מאשר חזקה מדי, על פי הסקר של CareerBuilder. כמעט רבע ממנהלי משאבי האנוש הזכירו לחיצת יד רפויה כטעות רצינית בשפת גוף. אנשים רבים מוצאים את חוסר הרצון לתת לחיצת יד איתנה, כסימן לחוסר מחויבות או נחישות - שתי התכונות שמראיין היה רוצה לראות בעובד חדש ולהוט.

 

 נגיעה בפנים

28%  ממגייסי העובדים אמרו, שמשחק עם השיער או הזקן שלך, או נגיעה בפנים, הם שני כללי 'לא תעשה' מובהקים לראיון. "הראשון גורם לך להיראות ילדותי ולחוץ", כך לדברי פטי ווד, מומחה לשפת גוף. השני משדר משהו אפילו יותר גרוע. "נגיעה בפנים, במיוחד באף, מתפרשת כניסיון הטעיה והונאה," אומר ווד.

 

ישיבה מרושלת על הכיסא

ישיבה מרושלת ונינוחה מידי על הכיסא אינה משדרת ביטחון, היא גורמת לך להיראות במקרה הטובלא מקצועי וחושש, ובמקרה הגרוע מזלזל. ישיבה זקופה בכתפיים ישרות לא גורמת לך רק להיראות בטוח, אלא גם מראה שאתה מכבד המראיין שלך ואת המצב שבו אתה נמצא.

שילוב ידיים

שילוב ידיים לפני החזה שלך גורם לך להיראות מתגונן ועוין, כך שלא פלא ש 32% ממנהלי גיוס אמרו שהם לא אהבו לראות זאת אצל מרואיינים. "אתה אמור להופיע פתוח וידידותי, כלומר: הידיים צריכות להיות מונחות באופן משוחרר ומוכנות לנוע בחופשיות," אמר קארן פרידמן מומחה לשפת גוף.

 

התעסקות עם חפצים על השולחן

34  אחוז מהמראיינים נקבו בהתעסקות עם עטים או ניירות על השולחן כדוגמה עיקרית לשפת גוף בעייתית בראיון. לחיצה אובססיבית על עט או פעולה דומה יכולה להתפרש כמו סימן לחרדה. אז אם יש לכם דחף היסטרי להתעסק עם משהו, שמרו בכוח על הידיים לצידכם.

תן חיוך, זה רק לטובה

פנים קפואות לא יעשו לך טוב בראיון. 39% ממשתתפי הסקר אמרו, כי אחת הטעויות הגדולות ביותר שמרואיין יכול לעשות היא לא לחייך. אחרי הכל, מי רוצה לעבוד עם אדם ממורמר? חיוך, לא רק יכול לגרום לך להיראות חם וידידותי, הוא גם יכול באמת להפוך אותך לכזה. מחקר שנערך על ידי חוקרים באוניברסיטת קרדיף גילה כי אנשים שקיבלו טיפולי בוטוקס שמנעו מהם להזעיף פנים, היו עצבניים פחות ממה שהיו לפני הטיפול. כלומר, תנועות הפנים שלך יכולות להשפיע באופן ישיר על מצב הרוח שלך, מה שבהחלט יועיל לראיון.

תזוזתיות

מראיינים לא ראו בעין יפה מועמדים שהתקשו לשבת בשקט וברוגע. 32% מהם אמרו כי פסלו מועמדים בעקבות תזוזתיות יתר וישיבה בלתי רגועה על הכיסא, המשדרת חוסר ביטחון ועצבנות. למרבה הצער, הסיטואציה של ראיון עבודה עלולה להיות מלחיצה, ואתה עלול להיראות עצבני אף מבלי להיות מודע לכך. נסה לבצע לפני הראיון סימולציה של ראיון מדומה עם חבר, שיידע אותך אם אתה נגרר למחוות ותנועות המעידות על עצבנות.

שמירה על קשר עין

טעות שפת הגוף שצוינה על ידי רוב המראיינים ושל דבריהם היתה השנואה ביותר עליהם, היא איי צירת קשר עין. "אם יש לך הרגל של השפלת מבט תוך כדי האזנה, זה מראה על חוסר עניין ועל טווח קשב קצר," אמר ג'פרי אורי ,יועץ קריירה. בזמן שאתה מנסה להימנע מלהיכנס לתחרות מצמררת של 'מי ימצמץ ראשון'  עם המראיין שלך, שמירה על קשר עין בזמן שאתה מקשיב או מדבר איתו מעידה על כך שאתה מעורב ומגלה עניין בשיחה.

חיפוש משרה

מאגר משרות מובילות בחברות הגדולות במשק הגישו מועמדות עכשיו

שליחת קורות חיים